Bank czy parabank? Co wybieramy chętniej?

Pożyczki
Bank czy parabank Co wybieramy chętniej

Polacy chętnie korzystają z zewnętrznego wsparcia finansowego, nie ograniczając się wyłącznie do oferty banków. Coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie firmami pozabankowymi, które proponują szybkie pożyczki na krótki okres. Która z opcji jest popularniejsza wśród rodaków? Sprawdzamy.

Zarówno banki, jak i firmy pozabankowe udzielają wsparcia finansowego – z możliwością przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Z uwagi na fakt, że są to dwa różne podmioty, różna jest specyfika proponowanych produktów. I właśnie to może wpływać na przewagę jednego rozwiązania nad drugim.

Banki popularniejsze, ale…

Statystycznie rzecz ujmując, Polacy znacznie chętniej sięgają po kredyty bankowe. Powód jest prosty – oferowane produkty kredytowe są z reguły tańsze w porównaniu z pożyczkami pozabankowymi. Do tego dochodzi także kwestia możliwości rozłożenia zobowiązania na dogodne raty, dzięki czemu spłata kredytu nie stanowi nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

Trzeba jednak mieć świadomość, że korzystanie z oferty banków niesie za sobą pewnie niedogodności. Przede wszystkim kredytobiorca musi spełnić kilka warunków, takich jak np.:

  • odpowiednia zdolność kredytowa,
  • dobra historia kredytowa.

Trzeba zatem przedstawić wiele dokumentów potwierdzających choćby wysokość osiąganych dochodów czy zaświadczenia o zatrudnieniu itp.

Firmy pozabankowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem

Oferta firm pozabankowych z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej po szybkie pożyczki każdego roku sięga ok. 1,5 mln Polaków. Potwierdza to także liczba zapytań kierowanych na stronę http://sowafinansowa.pl/. Z czego to wynika?

  • Uproszczone formalności

Pożyczkodawcy mają mniejsze wymagania, dlatego bazują na uproszczonych procedurach. Nie tylko skraca to czas oczekiwania na pożyczkę, ale stwarza większe szanse na uzyskanie wsparcia finansowego.

  • Pożyczki za 0 zł

Większość firm pozabankowych, chcąc przyciągnąć klientów, oferuje pożyczki za 0 zł. Są to szybkie chwilówki udzielane na krótki czas, których RRSO wynosi 0%. Pożyczkodawca nie pobiera prowizji ani nie nalicza odsetek. Dzięki temu tego typu produkty są znacznie tańsze niż niejeden kredyt bankowy.

Pieniądze pożyczaj „z głową”

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oferty banku czy parabanku, do pożyczek zawsze podchodź rozsądnie. Nie decyduj się na przypadkową ofertę, lecz porównuj dostępne rozwiązania. Dzięki temu zaoszczędzisz co najmniej kilkaset złotych i zmniejszysz ryzyko wpadnięcia w pułapkę finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *