Materiały wykończeniowe – jak kupować, żeby później nie żałować

Oszczędzanie
producent profili stalowych i aluminiowych

Budowa czy remont to poważna inwestycja, która pochłania sporą część budżetu, a kupno właściwych materiałów budowlanych wcale nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Sklepy kuszą promocjami, prześcigają się w niskich cenach materiałów, które według nich są oczywiście najlepsze. A musimy też mieć na uwadze, że łatwo trafić na niskiej jakości materiały, niewiadomego pochodzenia. A taka “oszczędność” może być w przyszłości bardzo kosztowna. Jak więc kupować, aby nie żałować? Co wybrać, a co z góry skreślić z listy zakupów?

Czy zawsze droższe znaczy lepsze?

Wiele osób podczas zakupu materiałów budowlanych kieruje się przede wszystkim ceną, bo utarło się przekonanie, że droższe znaczy lepsze. Czy tak jest naprawdę? Czy może płacimy tylko za markę, a w rzeczywistości dostajemy towar średniej jakości? Często zakup takiego materiału wiąże się z tym, że w niedalekiej przyszłości będzie nas czekać kolejny remont. Czy cena rzeczywiście jest tu wyznacznikiem jakości? Jeżeli chodzi o materiały budowlane, to z reguły tak. Im droższy materiał, tym lepszy, bo oznacza dokładniejszy cały proces produkcyjny. Na koszt tego typu produktów wpływa wiele czynników, między innymi dostępność. Produkty dostępne łatwo i “na miejscu”, czyli np. od producenta z okolicy, będą tańsze niż te, które są sprowadzane z innych miast czy zza granicy.

Kupując materiały budowlane zwróćmy też uwagę na to, czy towary posiadają znak jakości CE, bo jest gwarancją tego, że produkt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Kiedy możemy sobie pozwolić na materiały ze średniej półki, a kiedy lepiej wybrać te najdroższe?

Na pewno nie należy oszczędzać na takich materiałach jak izolacje, ściany czy fundamenty. Dobre izolacje oraz ocieplenie budynku, to w przyszłości mniejsze koszty związane z ogrzewaniem. Wybierając styropian, którym mamy zamiar ocieplić ściany, należy wybrać ten o lepszych parametrach, który ma lepsze właściwości izolacyjne. Nie należy oszczędzać też na oknach, bo te tańsze będą mniej trwałe i nieszczelne, a co za tym idzie – zaoszczędzimy na materiale, ale później zapłacimy więcej za ogrzewanie. Taniej więc wychodzi kupić droższe materiały. Kiedy możemy sobie pozwolić na materiały ze średniej półki cenowej? Na materiałach wykończeniowych, takich jak na przykład tynki dekoracyjne, mają podobne właściwości, ale ceny różne. W tym przypadku możemy sobie pozwolić na materiał niekoniecznie z najwyższej półki.

Co z listwami wykończeniowymi? One też są bardzo ważne!

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, a każdy nawet najmniejszy detal jest bardzo ważny. Trzeba zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo to przecież te najmniejsze, zdawać by się mogło nieistotne dodatki, tworzą wyjątkową i trwałą całość. Tak samo jak nie warto oszczędzać na materiałach takich jak płytki czy panele podłogowe, tak samo nie warto oszczędzać na wszelkiego rodzaju profilach wykończeniowych (zobacz ofertę na https://pawotex.com/katalog/). Listwy podłogowe, łączeniowe czy listwy dylatacyjne – to coś, co ma nie tylko wyglądać estetycznie, ale przede wszystkim zabezpieczać powierzchnię. Dlatego warto wybrać materiał bezpośrednio od producenta profili stalowych i aluminiowych np. od firmy Pawotex z Łodzi – https://pawotex.com/, bo wtedy mamy pewność, że otrzymamy towar najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *