Self storage – oszczędność miejsca i pieniędzy

Oszczędzanie
self storage - less mess

Znakiem naszych czasów stały się częste zmiany zamieszkania, remonty, niewielkie powierzchnie mieszkaniowe oraz nowoczesne osiedla, które nie zawsze dają swoim lokatorom do dyspozycji dodatkowe pomieszczenia do przechowywania rzeczy niecodziennego użytku lub używanych sezonowo, a jeśli nawet je oferują to zwykle za dużą dopłatą. Często ludzie mają dylemat, co zrobić ze swoimi meblami podczas remontu, gdzie przechować opony od samochodu, stare, ale nadal przydatne książki bądź ubrania czy też rower po sezonie letnim. Dla większości mieszkańców osiedli wyjściem z sytuacji mogłoby być wykupienie piwnicy czy też garażu, ale po pierwsze nie zawsze jest to możliwe ze względów ograniczonej dostępności takich obiektów a po drugie często kwoty, jakie trzeba za taką piwnicę zapłacić są niewspółmierne do zapotrzebowania. Po co komuś duża komórka, za którą trzeba sporo zapłacić, jeśli potrzebuje przechowywać w niej jedynie rower w sezonie zimowym lub narty w sezonie letnim. Nie ma również sensu zakup takiej dodatkowej powierzchni, jeśli potrzebujemy w niej przechować meble podczas przeprowadzki, która trwa kilka tygodni lub remontów, które mamy w planach robić raz na kilka lat. Co w takim razie pozostaje osobom, które mają zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń a ograniczone możliwości lokalowe a jednocześnie lubią mieć poczucie, że wydali swoje pieniądze w mądry sposób? Odpowiedzią dla nich jest self storage.

Czym jest self storage?

Self storage w dosłownym tłumaczeniu to samo przechowywanie. Polega ono na wynajęciu określonej powierzchni w magazynie, który został do tego celu specjalnie przygotowany. To tak jakbyśmy posiadali własną komórkę, w której możemy składować wszystkie przedmioty, które w danej chwili są nam niepotrzebne. Ogromną zaletą takiego „własnego magazynku” jest możliwość doboru potrzebnej nam powierzchni na określony czas. Jeżeli chcemy przechowywać w nim jakieś dobra przez dłuższy okres wówczas podpisujemy umowę najmu na rok lub więcej, jeżeli zaś potrzebujemy skorzystać z dodatkowej przestrzeni przez tydzień, miesiąc czy dwa to na taki czas zostanie ona nam udostępniona. Dodatkowo, jeżeli chcemy przechować w naszym magazynku rower to możemy wybrać niewielkie pomieszczenie zaś, jeśli potrzebujemy powierzchni do składowania mebli to mamy do wyboru większe metraże dopasowane do naszych potrzeb. Jest to niewątpliwie oszczędność miejsca oraz pieniędzy. Może być to również dobre rozwiązanie dla firm, które np. posiadają dużą ilość dokumentów, na które nie mają miejsca w biurze, a które muszą przechowywać. To samo tyczy się towarów czy zapasów, które w danej chwili nie są wykorzystywane, a które zajmowałyby niepotrzebną przestrzeń w miejscu pracy. Tutaj rodzi się pytanie, kto oferuje w Polsce rozwiązania self storage i gdzie znajdują się magazyny do wynajęcia.

Less Mess Storage

Wiodącą firmą na rynku polskim, która zajmuje się opracowywaniem i wcielaniem w życie rozwiązań typu self storage jest międzynarodowa firma Less Mess. Jest to przedsiębiorstwo prężnie działające w branży storage, które nieustannie rozwija się, aby zapewnić swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Obecnie posiadają 10 magazynów w tym 7 w Polsce oraz 3 na terenie Czech.

Do dyspozycji polskich klientów są 4 obiekty w Warszawie:

 1. ul. Batalionów Chłopskich 114 B
  05-082 Blizne Łaszczyńskiego (Warszawa)
 2. Ul. Ostródzka 50 A (przy Trasie Toruńskiej)
  03-289 Warszawa
 3. ul. Kosmatki 2
  03-982 Warszawa
 4. Al. Krakowska 271
  02-133 Warszawa

Obiekt self storage we Wrocławiu:

 • ul. Pełczyńska 19
  51-180 Wrocław

Obiekt self storage w Krakowie:

 • Kryspinów 483
  32-060 Liszki (Kraków)

oraz nowo powstały obiekt self storage w Poznaniu:

 • ul. Ostrowska 515
  61-324 Poznań

W kolejnych latach tych lokalizacji i magazynów samoobsługowych powstanie więcej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Less Mess oferuje magazyny samoobsługowe, które spełniają najwyższe standardy. Potencjalny najemca nie musi się obawiać, że przechowywane przez niego przedmioty ulegną zniszczeniu pod wpływem niskich temperatur lub wilgoci gdyż magazyny są ogrzewane, a wilgotność utrzymywana na stałym poziomie. Magazyny są chronione alarmem, a każdy klient posiada unikalny kod, dzięki któremu może korzystać ze swojego pomieszczenia o każdej porze dnia i nocy. W ofercie znajdują się powierzchnie do wynajęcie od bardzo niewielkich (0,5 m² – 1 m²) do bardzo dużych (15, 20, 25m² i większe). Oferta magazynów self storage skierowana jest zarówno do indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorstw.

Tak więc jest to rozwiązanie idealne dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej przestrzeni, a nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy na zakup komórki, piwnicy czy też nie ma po prostu takiej możliwości. Koszt takiego magazynu samoobsługowego jest indywidualnie wyliczany do określonej powierzchni i czasu wynajmu. Jeżeli więc potrzebujesz dodatkowego metrażu czy to podczas remontu, czy do stałego przechowywania przedmiotów nieużywanych, na co dzień, rozwiązanie self storage oferowane przez firmę Less Mess wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Mimo, że jest to branża, która dopiero rozwija się na rynku Polskim, już dziś wiadomo, że samoobsługowe magazyny stanowią przyszłość i zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie z roku na rok wzrastać.

18 comments

 1. Piotr

  Idealne miejsce jeśli ktoś robi remont i nie ma co zrobić z rzeczami. Prawdą jest, że póki co może za wiele takich magazynów nie ma , ale moim zdaniem na pewno się to zmieni i zyska to coraz większa popularność

  1. Eryk

   ja polecam punkt na pełczyńskiej, bardzo miło się współpracowało z tamtą ekipą

   1. Anka

    też sprawdziłam niedawno, miło, tanio, szybkie formalności, transport i możliwosć zakupów online

    1. Emil

     co tu dużo dodawać, mogę tylko potwierdzić

 2. Adam

  Duży wybór rozmiarów magazynów w zależności od potrzeb, każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb. Mam nadzieję że będzie coraz więcej takich magazynów

 3. Adam

  o proszę, dopiero niedawno było otwarcie w Kryspinowie, a tu już kilka nowych punktów w Polsce, brawo! 🙂

 4. Amanda

  zgodzę się z Piotrem, selfstorage na remont jak znalazł

 5. Elena

  o proszę, w Poznaniu też już jest?! doskonale się składa, czytałam o nich i szukałam czegoś takiego u siebie

 6. Lidia

  ja mam przy Trasie Siekierkowskiej i dostęp 24h i to jest toooo bez stresu ,że nie zdążę 😉

  1. Ala

   Lidia, też tam wynajmowaliśmy, bardzo solidna firma

 7. Asia

  korzystaliśmy w Kryspinowie, nic dodać nic ująć 😉

 8. natka

  korzystałam z punktu we wrocławiu pod koniec zeszłego roku i wszystko było super, panie bardzo pomocne chętnie wytłumaczyły jak to dokładnie działa i pomogły mi wybrać idealne pomieszczenie dla mnie. myślałam, że może starają się tak bardzo bo był to nowy oddział, ale poleciłam kuzynowi w warszawie gdzie są kilka lat i potwierdził że ekipa tam też fajna, więc widać że firma rzetelna i trzyma poziom

 9. Agata Legena

  Ja miałam do przechowania rzeczy po mojej zmarłej ciotce, zbierała graty na potęgę. Wszystko przeniosłam do Less Mess Storage w Poznaniu (mieszkam pod Poznaniem), lokalizacja przy autostradzie i dostęp 24/7. Jak będę się stopniowo pozbywała rzeczy będę zmniejszać boxy, na szczęście są bardzo elastyczni a obsługa fantastyczna 🙂

 10. Piguła

  Ja korzystam od niedawna i jestem zadowolona z warunków jakie panują w Less Mess. Czysto, sucho, bezpiecznie i mam dostęp do swoich rzeczy przez całą dobę. Bardzo polecam.

 11. Dominik Makowski

  Punkt Siekierkowska – super lokalizacja, blisko Gocławia, korzystam z Less Mesu już ponad rok, schowek służy mi za magazynek po sezonowy, w lato trzymam w nim narty w zimę rower. Dostęp 24 godziny na dobę – super sprawa POLECAM !

 12. zadowolona

  korzystam z usług less mess storage we wrocławiu od prawie pół roku i jestem zachwycona 🙂 bardzo profesjonalna ekipa, panie zawsze takie miłe uśmiechnięte, jak coś potrzebuję załatwić to nigdy nie ma problemu i zawsze jeszcze z nimi kawkę wypiję. a jeśli chodzi o sam system self storage no to nie ma co tu dużo mówić, jest to mega wygodne że dostęp do rzeczy jest nieograniczony 24/7. dodatkowo z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta kontrola wilgotności czy patrole ochrony to nie mit- sama byłam świadkiem jak raz przyjechała firma ochroniarska i bałam się że to po mnie przyjechali 😉

 13. Gosia

  Korzystam z Less mess w Rumi i jestem mega zadowolona, obiekt o bardzo wysokim standardzie a dziewczyny w obsługi stają na rzęsach aby dobrać coś idealnego dla klienta potrzeb, naprawdę WOW jak na nasze realia!!!!!!!!

 14. Patryk

  Są już dwa nowe obiekty w trojmiescie 🙂 Kowale koło obwodnicy i Rumia/Gdynia , ja wlasnie skorzystałem z sezono0wej obniżki na motocykl w Kowaalch :))) ale bardzo prawdopodobne ze pobyt moj w Lesmess sie przedłuzy:) polecam kazdemu!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *