Twoja pierwsza pożyczka – na co zwracać uwagę?

Pożyczki

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Po całorocznej, ciężkiej pracy każdemu z nas należy się odpoczynek. Na portalach oferujących wycieczki zagraniczne wciąż pojawiają się nowe, korzystne oferty last minute. Obawiasz się, że zgromadzone oszczędności mogą nie wystarczyć na pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu? Nie musisz się ograniczać – znajdź odpowiednią instytucję, która udzieli Ci korzystnej pożyczki.

Po pierwsze: rozeznanie

Nie brałeś nigdy wcześniej kredytu z banku i nie wiesz od czego zacząć? Na początku zastanów się ile pieniędzy będziesz potrzebował na pokrycie wymarzonego celu i zgodnie z tym poszukaj odpowiedniej oferty. Istnieje wiele różnego rodzaju produktów finansowych i różnią się one od siebie nie tylko ceną, ale również tym, na co możesz przeznaczyć środki. Pieniądze z kredytu hipotecznego możesz przeznaczyć jedynie na zakup nieruchomości bądź też innych wydatków z tym związanych.

Po drugie: wysokość kwoty

Dobrze dobrana pożyczka to taka, której kwota jest dostosowana do twoich potrzeb. Zdarza się, że  w bankach istnieje pewna kwota minimalna, którą pożyczkobiorca musi pożyczyć, aby w ogóle opłacało się udzielić mu kredytu. Jeżeli nie potrzebujemy brać dodatkowych środków na zapas – warto rozważyć wzięcie pożyczki pozabankowej – takie produkty mają najczęściej mniej restrykcyjne wymagania.

Po trzecie: zdolność kredytowa i historia kredytowa

Jeżeli nigdy wcześniej nie braliśmy kredytu, albo też nie korzystamy regularnie z konta w banku, może się to odbić negatywnie na naszej zdolności kredytowej. Pomimo rosnącej popularności bankowości Internetowej, wciąż istnieje grupa osób, która otrzymuje wypłatę do ręki – bank nie rejestruje wtedy comiesięcznych przychodów na konto, co może skutkować odmowną decyzją kredytową. Jak w takiej sytuacji budować dobrą historię kredytową? Poszukaj sprawdzonej firmy, która w inny sposób oceni twoją zdolność kredytową. W ten sposób nie tylko uzyskasz dodatkowe fundusze – będziesz również budował swoją pozytywną historię kredytową.

Poszukując odpowiedniego produktu kredytowego warto szukać pod kątem ofert dla nowych klientów. Wiele firm, chcąc pozyskać osoby, które jeszcze nigdy wcześniej nie brały kredytów proponuje atrakcyjne oferty dla nowych klientów. Rozejrzyj się dobrze, wymarzone wakacje są na wyciągnięcie ręki! Nie musisz liczyć się z każdym groszem planując wakacje – wystarczy sięgnąć po odpowiednio dobraną dla ciebie pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *